Atprastukes

Tiesą sakant, tikslaus atsakymo kokio amžiaus geriausiai pradėti pratintis prie puoduko ir lipti iš sauskelnių nėra, nes

kiekvienas vaikas yra skirtingas, kiekviena šeima yra skirtinga ir patikėkit, kiekvieno šeimos nario kantrybė yra labai skirtinga. J Ryžtis šiam etapui yra iššūkis. Bet viskas yra įmanoma ir visiems pavyksta – ankščiau ar vėliau. J Bet tai dažniausiai būna apie 2 metus.

Daugelį literatūros rašo, kad geriausias laikas yra vasarą, kad vaikas po namus gali lakstyti nuogas ir taip pamažu pratintis prie naujo draugo – puoduko, bet aš, kaip mama, rekomenduočiau tai daryti būtent žiemą. Nes namuose būna šilta ne ką mažiau (jei gerai šildoma), o ir žiemos metu kyla mažesnė pagunda keliauti kur iš namų, tad galima rimtai užsiimti šiuo reikalu. Svarbiausia pradėjus perėjimo etapą nebesugrįžti atgal.

Kad būtų lengviau puikiai gelbėja atprastukės. Atprastukės, tai triusikėliai su specialiai įsiūta flanele, kad būtų kam sugerti atsitikus nelaimei. Jos nėra labai plonos, tad tampa puikus tarpininkas tarp sauskelnių ir paprastų plonų triusikėlių.

Kai su sūnumi dėjom sauskelnes į šoną atprastukės labai gelbėjo, nes jis kažkodėl tik pradėjęs daryt prisimindavo, kad reikia eit ant puoduko, tai visada pirmi lašai keliaudavo į kelnaites. Jei būtų buvę paprasti triusikėliai – būtų ir kelnės šlapios, o atprastukės puikiai sugerdavo ir neleisdavo prabėgti. Tiesa, atprastukės nėra sauskelnės, todėl viso sysiaus nesugers ir tikrai prabėgs. Visada galima į vidų dėti nuo daugkartinių sauskelnių įklotėlius, kurie skirti sugerti „nelaimę“, bet mes jų nenaudojom, nes man tai tolygu užmaunamomis sauskelnėm.

Sėkmės visiems, kas šiuo metu ryžtasi šiam etapui. Jums pavyks! Pavyks ir mums, nes būtent dabar su mažąja gyvenam šiuo ritmu. 😉