vezimai

Tai vienas sudėtingiausių iššūkių, su kuriuo susiduria beveik visos naujos šeimos. Lengviau su atsakymų tiems, kas vežimus paveldi iš draugų ar artimųjų. Tada tiesiog džiaugiesi ir nebesuki galvos. 😉

Vežimai yra skirstomi į kelis pogrupius:

  • Lopšys – kai vežimas yra skirtas vežioti tik gulinčiam naujagimiui iki kol šis pradeda sėdėti;
  • Sportinukus – kurie dažnai turi pilnai gulimą padėtį, todėl gali būti naudojami ir nuo pat pirmųjų dienų, puikiai susilanksto, užima ne daug vietos ir gali būti naudojamas ilgai. Jie susilanksto kaip knyga.
  • Skėtukai – labai lengvi, dažnai turi dvigubus nedidelius ratukus, lengvai susilanksto ir užima labai nedaug vietos. Susilankstymas primena skėčio suskleidimą, todėl jie ir turi tokį pavadinimą.
  • “3 in 1”  tai vežimas su viena važiuokle ir trimis ant jos besidedančiomis dalimis: auto kėdutė, lopšys ir sportinė dalis. Tai tarsi trys vežimai viename.

vežimai

Lietuvoje labai populiarus pastarasis “3 in 1” variantas, nes mamos galvoja, jog nusipirkus tokį apsidraudi ir vėliau jau būna ramu, bet reta kuri įvertina, kad visas tas dalis, kurios tuo metu nebus naudojamos, reiks kažkur sandėliuoti, o jos užima tikrai ne taip ir mažai vietos. Taip pat užima ne mažai vietos, kai reikia keliauti automobiliu su vežimu, tad automobilis jau turi būti didesnis arba nebelieka vietos jau niekam kitam. Galiausiai mamos palūžta, po pusmečio parduoda tą 3in1 vežimą ir perka skėtuką ar sportinuką, kuris užima ženkliai mažiau vietos. Kad nereiktų persigalvoti siūlyčiau gerai įsivertinti kam tas vežimas Jums reikalingas? Kritiškai apsidairyti ir įvertinti savo gyvenimo būdą, stilių ir gyvenamąją vietą. Kad būtų lengviau pamėginsiu įvardinti koks vežimas kuriam stiliui labiau tinkamas.

Jei gyveni kaime, užmiestį ar rajone, kur šalia yra miškelis, prastai pravažiuojamas kelias, o Tu taip mėgsti ilgus pasivaikščiojimus po lauką, tai būtinai rinkis lopšį ar “3 in 1” variantą su klasikine važiuokle, kur yra dideli nesisukiojantys ratai. Taip ir vaikui bus patogu, vietos daug, galėsi prikamšyti, apkloti šiltai ir keliauti net šaltą žiemą per miško takelį ir pačiai patogu stumti važiuoklę, kuri ties kiekvienu kalniuku ar grumsteliu neišsilaksto ratai į šonus. Vežimas bus sunkus, bet tai suteiks stabilumo ir saugumo neapvirsti.

Jei gyveni mieste, mėgsti pasivaikščiojimus ir per parkus ir per parduotuves, dažnai tenka ir pavažiuoti su automobiliu iki tolimesnės parduotuvės, tai tada rinkis “3 in 1” vežimą su sukiojamais ratukais. Su tokia važiuokle puikiai prasmuksi per įmantriausius parduotuvės skyrius, prasilenksi su mase žmonių, o ir kas kart galėsi įvertinti kurią dalį dabar vežtis: lopšį ar tiesiog auto kėdutę, kuri taip pat puikiai tvirtinasi ant važiuoklės.

Jei gyveni daugiaaukšty, viršutiniuose aukštuose ir name nėra lifto tada siūlau rinktis tiesiog gerą sportinuką. Su šiuo vežimu puikiai laviruosi ir per parduotuves ir per parkus, o grįžusi namo tiesiog sulankstysi vežimą ir užsineši į viršų.

Skėtukas yra skirtas tik labai daug keliaujantiems. Nesu mačiusi skėtuko į kurį galėčiau rekomenduoti guldyti naujagimį, nes skėtuką aš dar kitaip vadinu – „pakratuku“. Jis labai manevringas ir patogus vyresniems vaikams, bet tuo pačiu ir labai nesaugus naujagimiui, nes visi skėtukai turi mažus ratukus, kurie dažnai neturi jokios amortizacijos ar paminkštinimų. Jame vaikas gulėdamas ir keliaudamas per bent kiek nelygesnį kelią yra tiesiog kratomas. Puiki išeitis, jei dažnai keliauji ir to vežimo prireikia tik retai, kur kiek nusnausti ar pasėdėti vaikui, bet tai tikrai neturėtų būti pagrindinis Jūsų namų vežimas. Skėtukas dažnai būna su labai nedaug sėdimos vietos, todėl ir žiemos metu jame negalėsi įtaisyti vaiko su vilnos vokeliu, nes tiesiog jam ten neužteks vietos. 🤗

Kitas pagrindinis aspektas, kaip įsivertinti kurį vežimą rinktis, tai atkreipti dėmesį į vaiko tėvus. Jei tėvai yra aukšti, tai tikėtina, jog ir vaikas bus aukštas, greitai stiebsis, tad rinkitės vežimą su dideliu lopšiu ir daug vietos, jei tėvai yra žemi ir smulkūs, tada ir vežimas gali būti kiek mažesniu lopšiu.

Jei vaikas gims pavasarį, tai lopšio jums reikės vasaros sezonu, tai reiktų atkreipti į jo ventiliacijas ir kaip patogiai jis atsikloja, prireikus nusiima stogas. Jei vaikas gims rudenį tada reikia lopšio kiek didesnio, kad į jį tilptų kartu ir vilnos vokelis žiemos sezonu, pledukas. Kad būtų gerai uždangstomas stogas ir apsaugos nuo vėjo, sniego ir lietaus.