Skalbimo budai

Atrodytų šiais skalbimo mašinų ir skalbimo priemonių įvairovės laikais skalbti – vienas malonumas. Kita vertus, greitai galima ir sugadinti drabužius. Jūsų dėmesiui kelios paslaptys, kurias sužinojus drabužių skalbimas bus nebaisus:

 1. Jei nenorite, kad išskalbti skalbimo mašinoje drabužiai įgautų blankų atspalvį, visada rinkitės švelnų skalbimo režimą, o į skalbimo miltelius įberkite žiupsnelį druskos. 40-60 laipsnių temperatūra laikoma optimaliausia. Tokia temperatūra leidžia atlikti dezinfekciją ir išvalyti skalbimo mašiną nuo purvo. Šaltas vanduo nesugeba sunaikinti bakterijas ir dulkių erkutes patalynėje bei rankšluosčiuose, o labai karštas vanduo kenkia audiniams.

 2. Kad drabužiai išliktų juodi, į vandenį įpilkite 2 šaukštus acto ir 20 min. pamirkykite šiame tirpale drabužius. Vietoj kondicionieriaus, kuris kaupiasi ir dėl kurio rankšluosčiai su laiku tampa kieti, viešbučių darbuotojai naudoja actą. Įpilkite 100 ml skalavimo metu ir jūsų skalbiniai bus minkšti bei be skalbimo miltelių žymių.
  actas


 3. Įpilkite į vonelę karšto vandens, įberkite kavos. Šiame kvapniame tirpale pamirkykite drabužius 20–30 min. paskui išskalbkite drabužius rankomis su švelnia skalbimo priemone. Nepigus būdas, bet atgaivins juodą spalvą.

 4. Į vonelę su šiltu vandeniu įberkite 1 šaukštą druskos 1 litrui vandens. Šiame tirpale palaikykite jau išskalbtus drabužius 10–15 min. Paskui išskalaukite. Tai idealus būdas palaidinėms, marškinėliams, nes ne tik atgaivins spalvą, bet ir panaikins prakaito kvapą. Na, o jeigu juodi drabužiai stipriai išblukę, o išmesti dar nesinori, teks nešti į cheminę valyklą arba dažyti specialiais dažais audiniams.

 5. Šviežias dėmes nuo aliejaus pabarstykite cukraus pakaitalu arba krakmolu ir tiesiog išskalbkite.

 6. Tam, kad pašalinti prakaito dėmes nuo baltų drabužių, įjunkite pirminio skalbimo režimą 40°С temperatūroje. Vėliau paleiskite skalbimo ciklą su balikliu.balta balta1
 7. Soda padės pašalinti gelsvumą nuo baltų drabužių ir padės atsikratyti nemalonių kvapų. Pridėkite pusę stiklinės sodos į skalbimo miltelius ir išskalbkite drabužius karštame vandenyje.

 8. Kraujo dėmes lengviausia pašalinti paprastu muilu su šaltu vandeniu.

 9. Vandenilio peroksidas padeda pašalinti žolės dėmes.

 10. Jeigu norite pašalinti lūpdažio dėmę, prieš skalbiant reikėtų dėmę patrinti su rutuliuku sumaigytu iš baltos duonos (batono).

 11. Ekspertai rekomenduoja esant galimybėms džiovinti skalbinius ant saulės, atvirame ore. Jeigu tokios galimybės nėra, padėkite į skalbimo mašinos būgną teniso kamuoliuką ir rankšluosčiai bus minkšti bei švelnūs.

teniso